Вітаю Вас Гість!
Неділя, 17.12.2017, 20:24
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Загальний » Цікаві документи » Умови вступу отаманів козацьких організацій до РКОУ
Умови вступу отаманів козацьких організацій до РКОУ
СоломіяДата: Середа, 14.10.2009, 22:49 | Повідомлення # 1
Група: Администраторы
Нагороди: 1
Статус: Offline
1. Членство в Раді отаманів є виключно індивідуальним.
2. Членом Ради козацьких отаманів України мають право бути лише отамани козацьких організацій, які зареєстровані як юридичні особи і мають у своєму реєстрі не менше 20 екіпірованих і вишколених козаків.
(Вислів «мають у своєму реєстрі 20 екіпірованих і вишколених козаків» прошу розуміти так: Це окремий козацький підрозділ в однакових строях (парадних чи польових, а краще і тих і других). Цим підрозділом керує отаман у званні не вище сотника (капітана), козаки – лише рядові чи молодшого старшинського складу.
У цьому козацькому товаристві можуть були і генерали в будь-якій кількості, але вони в розрахунок не беруться. Вони допомагають вишколювати свій підрозділ, ведуть громадсько-політичну діяльність і при проведенні заходів з прапорами не стоять, бо вони є «група керівництва».
Тому акцент саме на наявності козацького вишколеного підрозділу: одягненого, навченого рухатися стройовим кроком, слухати і чітко виконувати команди, виконувати різні завдання і при проведенні заходів виконувати роль почесної варти. Козаки підрозділу повинні розмовляти українською мовою, знати історію українського козацтва і бути взірцем…
Але це лише умова для вступу, а далі будемо разом нарощувати наші вимоги один до одного і допомагатимемо один одному виконувати спільні завдання).
3. До складу Ради приймаються отамани за їхньою письмовою заявою та згідно з протоколом про делегування отамана до складу РКОУ, а також на підставі звіту про діяльність своєї козацької організації.
4. Спілкування між членами РКОУ здійснюється виключно українською мовою.
5. Для всіх, хто вступає до Ради отаманів, встановлюється випробувальний термін 6 місяців, на час якого вступник є кандидатом у члени Ради з правом бути присутнім на засіданні Ради отаманів з правом дорадчого голосу.
6. Після закінчення випробувального терміну, в разі коли не виникли обставини, які б перешкоджали прийняттю кандидата у члени Ради, кандидат у члени РКОУ проводить Велику Раду свого підрозділу з обов’язковою присутністю не менше 2-х членів РКОУ, з подальшою подачею реєстру своїх козацьких підрозділів та реєстру козаків, а також протоколу про делегування отамана до складу РКОУ, підписаного всіма присутніми на Великій раді членами РКОУ.
7. Рішення про прийняття отамана у члени Ради приймається після згоди всіх (100%) членів РКОУ.

З повагою та за дорученням членів РКОУ
Голова Ради козацьких отаманів України А.М.ГРИВА

ingvarДата: Четвер, 15.10.2009, 00:00 | Повідомлення # 2
Група: Пользователи
Нагороди: 0
Відразу хочу сказати, що це моя суб'єктивна (можливо, хибна) точка зору. Я так зрозумів, що це не документ в строгому сенсі, а міркування, начерк, щось на кшталт проекту. Тепер по пунктам.
1. ... членство є виключно індивідуальним. Що це означає?
2. Чи екіпіруваня полягає лише у наявності польової і парадної форми одягу? Як щодо амуніції? Зброї? Чи це десь обумовлено? В чому полягає вишкіл підрозділу - в умінні шикуватись на місці і в русі, а також нести почесну варту? І все? "Виконувати різні завдання" - які саме? Оскільки козацтво - військова організація, то і підходити до неї треба відповідно, чіткі короткі і зрозумілі формулювання, що не допускають різночитань і тлумачень. Виконувати завдання по: (і далі по пунктам), або - виконувати обов'язки згідно з (статутом, інструкцією, присягою тощо).
3. Звіт про діяльність козацької організації. Тут я нічого не можу сказати, бо не знаю, в чому вона полягає. Взагалі звітують лише ті, кому ставили завдання, або спускали плани.
4. На рахунок мови не знаю. У державних структурах ця вимога має сенс. А в козацьких - мабуть, так і треба. Просто я знаю, що на Запоріжжі, Слобожанщині, Придніпров'ї живуть нащадки (генетичні) козаків - їх там найбільше. І 90 відсотків з них російськомовні. Виходить, їм заказано? У Верховній Раді (найвищій державній установі) багато державних мужів не лише спілкуються російською, а навіть говорять нею з трибуни.
5. Випробувальний термін - потрібна річ.
6. Я би уточнив - що саме може перешкодити прийняттю кандидата у члени?
7. Чому після згоди "всіх", а не "більшості"? Якщо хтось один займе хибну позицію (навмисне чи ненавмисне), то достойну людину не приймуть до Ради?
А взагалі документ потрібний. Мене трохи турбує потужна бюрократія. На Січі часів Богдана також так було? А вони ж одним писарем обходились. Зате як воювали...

Nemo me impune lacessit

Володя_ГарматнийДата: Неділя, 01.11.2009, 13:19 | Повідомлення # 3
Група: Администраторы
Нагороди: 1
По п1. Кожне козацьке товариство має проходити індивідуальну перевірку на відповідність вимогам критеріїв.
По п.2 Екіпірування передбачає наявність форми певного одного зразка. Чи це буде польова, чи парадна або ж повсякденна форма,не принципово, головне, щоб козаки однієї організації мали однакову форму. Амуніція, зброя потрібні відповідно до форми одягу і в межах чинного законодавства. Вони бажані, але сьогодні це питання вирішує кожне козацьке товариство індивідуально, в залежності від можливостей і бажань. В нашому братстві ми вибрали форму полку чорних запорожців армії УНР. Шаблі були придбані одного із зразків, які були на відповідних світлинах (Фото) армії УНР. Звичайно, бажано крім форми 20 століття мати і історичну форму періоду 16-17 ст.
По п.3 Звіт про діяльність необхідний для оцінки дієвості відповідного товариства. Адже необхідно оцінити,чи займається вказана структура реальною роботою (яку сама ж і планує), чи її діяльність обмежується зборами клубного характеру без проведення роботи з громадянами не членами товариства. Що стосується звіту про нашу роботу, то на сайті є достатньо інформації про те, що ми реально робимо.
По п.4 Дана структура (РКОУ) передбачає виховання свідомого українця, який крім всього іншого знає державну українську мову. Позитивна відповідь на це питання, рахую, обов'язкова.Крім того особисто знаю багатьох козаків з Кривого Рогу, Запоріжжя, Кіровограда, Миколаєва, які прекрасно знають українську мову. Вона для них є і державною і рідною. А Верховна Рада зараз, не є прикладом ні в чому, хіба в тому як отримувати великі гроші і нічого не робити.

Форум » Загальний » Цікаві документи » Умови вступу отаманів козацьких організацій до РКОУ
Сторінка 1 з 11
Пошук: