Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 25.04.2017, 17:19
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 212»
Форум » Загальний » Козацька зброя в питаннях і відповідях » Арсенал
Арсенал
СоломіяДата: Середа, 14.10.2009, 22:58 | Повідомлення # 1
Група: Администраторы
Нагороди: 1
Статус: Offline
У розділі Арсенал ви можете ознайомитись з історією козацької зброї, а також подивитись на гармати братства. В живу їх можна побачити в Луцькому краєзнавчому музеї. У цьому форумі ви можете задати більш конкретні запитання що вас хвилють

Володя_ГарматнийДата: П`ятниця, 30.10.2009, 18:18 | Повідомлення # 2
Група: Проверенные
В стрілецькому братстві я відповідаю за зброю.Це не значить,що я про неї знаю все,але ж комусь потрібно за це відповідати.З великим задоволенням відповім (якщо зможу) на всі ваші запитання; поділюсь ,тим ,що знаю . Буду вдячний, якщо отримаю від Вас зауваження,пропозиції.

vitaminДата: П`ятниця, 25.12.2009, 21:42 | Повідомлення # 3
Група: Пользователи
Нагороди: 0
Запитання до пана Володі.
Чи користувались козаки будь-якими захисними обладунками? Яко так, то якими і в які періоди? Якщо маєте якісь джерела - буду вдячний за посилання. smile
Наперед дякую!

Додано (25.12.2009, 22:42)
---------------------------------------------
Ги... Про цей сайт навіть адміни забули? biggrin biggrin biggrin

СоломіяДата: Неділя, 27.12.2009, 11:51 | Повідомлення # 4
ні, не забули ) інформацію для Вас підбираємо )
Про лати Володимир готує вичерпну відповідь. Від себе хочу написати, що лати в основному використовувала старшина в цілях виділити себе у першу чергу. Такої думки притримуються реконструктори в наш час. Роздивитись як виглядав захист рук можна у книжці Військо Богдана Хмельницького (тут добротна репліка).

Володя_ГарматнийДата: Понеділок, 28.12.2009, 15:46 | Повідомлення # 5
Чи користувались козаки будь-якими захисними обладунками? Яко так, то якими і в які періоди? Якщо маєте якісь джерела - буду вдячний за посилання.
Питання доволі складне і відповісти на нього однозначно важко. Справа в тому, що практично ні в одному з друкованих видань (Художні твори не рахую) я не зустрічав конкретної інформації про індивідуальні захисні обладунки в козаків(в подальшому ЗОК). Навпаки, найчастіше ця тема освітлювалась як повна відмова від захисних обладунків. Наприклад у книзі «Гомін, гомін по діброві» (Київ, 1963р) автор В. Голобуцький посилається на турецького літописця Наїму, який писав так: «Можна впевнено сказати, що неможливо на цілій землі знайти сміливіших людей, які б так мало дбали про своє життя і так мало боялися смерті.»
Дуже часто історичні джерела освітлюють козаків, які йдуть у бій з оголеним торсом. Археолог І.Свєшніков, який багато років проводив розкопки поля Берестецької битви, у своїй книзі «Битва під Берестечком», даючи дуже детальний опис озброєння козаків, виявлених при розкопках, жодного разу не згадав про ЗОК.
В книзі « Україна – козацька держава» наведено сотні художніх зображень козаків, і ні на жодному немає ЗОК. Тоді ж як тогочасна польська шляхта здебільшого зображується в дорогих захисних обладунках.
Окрім всього іншого, ЗОК були дуже дорогими і практично недоступними простому, бідному як правило, козаку.
І все таки особисто я вважаю, що ЗОК все таки існували. Їх мала використовувати козацька старшина (І цілком правильно, адже втрата командира в бою робила практично неможливою перемогу; приклад - те ж Берестечко). Крім того ЗОК мали б використовувати охоронні підрозділи,де життя кожного воїна збільшувало шанс вижити об’єкту охорони. ЗОК могли використовувати реєстрові козаки, які отримували з казни гроші, були багатшими і більш дисциплінованими. В художній літературі про це неодноразово згадується. На стор. 237 в книзі « Україна – козацька держава» є терміни «зерцало-панцир» , «мисюрка-неглибокий шолом» , «шолом-захисна металева покрова голови». Це свідчить проте, що ЗОК мали місце. Крім вказаних предметів я рахую мали відносно часто використовуватися різні види кольчуг, як такі, що легко ховалися під звичайним одягом. Але , повторюю, на жаль достовірної інформації про це я не маю.

Додано (28.12.2009, 16:46)
Щодо репліки обладунків у книзі "Військо Богдана Хмельницького".Робота дійсно ретельна,варта уваги. Щодо захисних обладунків правильніше,як би автори зробленого відповіли самі.

vitaminДата: Вівторок, 29.12.2009, 21:44 | Повідомлення # 6
Ото ж бо й воно... що інформації надзвичайно мало sad хоча я дотримуєсь тієї ж думки що і Ви.

Володя_ГарматнийДата: Четвер, 31.12.2009, 08:24 | Повідомлення # 7
Щодо репліки обладунків у книзі "Військо Богдана Хмельницького".Там у коментарях до обладунків(металево-шкіряний захист лівої руки) написано-"обладунок польського крилатого гусара"

КозакМанютаДата: Середа, 10.03.2010, 20:16 | Повідомлення # 8
А чи е підкаже хтось з шановного товариства -- чи існують у Львові козаки реконструктори на період 17сторіччя?

Якщо відповідь ні, то я перший. Прошу пишіть - гуртуймося. Я переїхав з Києва жити до Львова - шукаю однодумців.

СоломіяДата: Субота, 13.03.2010, 00:20 | Повідомлення # 9
Тема трішки не про зброю, але зустрічатись будемо. Спробую завтра віддзвонитись.

СоломіяДата: Неділя, 14.03.2010, 11:09 | Повідомлення # 10
Пане Козаче Манюта, ви мені показували фотографії козацьких наметів. Ми до готуємось до поїздки на Берестечко і будемо шити собі теж козацькі намети. Підкажіть, будь ласка, артикул тканини яку ви використовуєте для пошиву. Завод що виробляє ми знайдемо самі.
Наперед вдячна.

Володя_ГарматнийДата: Неділя, 14.03.2010, 13:06 | Повідомлення # 11
Радий появі козака Манюти на теренах західної України!!! Дасть Бог, займете майже вільну на цей час, посаду духівника реконструкторів.Хотів би зустрітися і за келішком кави чи філіжанкою доброї горілки обмінятися думками.Сподіваюсь, що ті репліки, що ви маєте, можна буде потримати в руках, почути про шлях їх відтворення.Дійсно, як пише Соломія, ми дозріли до намета. Але з тканиною в Україні не так просто.Я три роки тому по великому блату купив шматок щільного брезенту з водовідштовхуючим просоченням.Накрили ми тим шматком свій стіл на Берестечку, точніше зробили над ним шатро.Пішов гарний дощ і брезент спрацював як подрібнювач води: до брезенту великі краплі, після брезенту- водяний пил. За півгодини ми були зовсім мокрі.
Тому питання достойної тканини дуже актуальне. Буду радий отримати від вас вісточку. З повагою Володимир

КозакМанютаДата: Вівторок, 16.03.2010, 18:32 | Повідомлення # 12
Не знаю наскільки питання наметів стосується теми "арсенал" (Соломія може якось перенесеш потім в окрему гілку). Але вже інформацію маю певну.
1. Говорив з Головою реконструкторського руху по 17ст в Кам'янці-Подільському Олександром Зарембою. Він дозволив телефонувати до нього з приводу тканини на намети і обговорювати деталі (назву тканини і артикул не знає - маю тільки дані по щільності 370г/м2). Його тел: 0976698700.
2.Олександр сказав, що ідеальною тканиною для наметів на епоху 17ст буде фібродекаль, але такого слова і інеті не знайшов((
Зараз я з козаком Запорожцем чекаю на нашу тканинку 22м з Камянця - буду починати кроїти і шити. Отакої. Планую робити намет 2,5 - нижній діаметр, висота 3м - конусний
Спробую вставити фото, або дати посилання - намети з козацького табору

Додано (16.03.2010, 19:32)
от прошу полгянути, якщо цікаво http://picasaweb.google.com/taraslion/xOIMNJ#
а стосовно фібродекалі то вона виготовляється десь під Москвою, її на промислові фільтри для води пускають

Тема наметів продовжена тут (Адміністратор)

dimakadДата: Четвер, 17.06.2010, 19:51 | Повідомлення # 13
КозакМанюта, Я мешкаю у Львові, цікавлюся військово-історичною реконструкцією, охоче познайомлюся для спілкування в даній сфері (dimakad@ukr.net, 067-494-16-75).

КозакМанютаДата: Понеділок, 21.06.2010, 19:25 | Повідомлення # 14
Вітання шановному товариству. dimakad скажіть будь-ласка яким періодом в реконструкції цікавитесь? Бо я виключо 17ст військо Богдана Хмельницького

Додано (17.06.2010, 20:59)
І ще хотів додати, що вражений твоїм гарматним господарством Володя. Так тримати..... Де ти був у коли козаки в 1651 році в Берестечку воювали?

Додано (21.06.2010, 20:25)
Володя_Гарматний, Здоров був козаче)))) Ти вже від Берестечка оговтався?

Володя_ГарматнийДата: Вівторок, 20.07.2010, 17:22 | Повідомлення # 15
Привіт Тарасе, Я вже і на Грюнвальд їздив. Хоча після Берестечка ще не оговтався. На рахунок тканин на намет- все-таки сурова наметова тканина принципово легша, щільніша і відповідно функціональніша ніж суровий брезент!!!!!!!!

Форум » Загальний » Козацька зброя в питаннях і відповідях » Арсенал
Сторінка 1 з 212»
Пошук: