Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 24.04.2018, 00:13
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Мапа гостей

Календар

«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Важливо

Адреса нашого сайту змінилась, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Наша кнопка

Випадкове фото

Останні статті

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Українське Вільне козацтво

Діяльність Українського Вільного Козацтва в Україні


Світова громадська військово-патріотична організація українських козаків «Українське Вільне Козацтво»  (УВК) здійснює свою діяльність безперервно ось уже 93 роки. Вона виникла в Україні у 1917 році під назвою Вільне Козацтво, з 1920 року в Німеччині починає діяти закордонне представництво Вільного Козацтва під назвою Українське національне козаче товариство (УНКТ), яке з 1936 року отримало назву Український Народний Козачий Рух чи, інакше, Українське Вільне Козацтво – УВК УНАКОР.
По завершенні Другої світової війни осередки УВК діяли в Німеччині та Австрії, пізніше в Англії, Австралії, США і Канаді. 
З 1991 року УВК активно співпрацює з козацькими організаціями, які створені та діють на теренах України. 14 жовтня 2006 р. наказом Кошового отамана УВК генерал-осавула УВК Йосипа Іваха Д.Байди було створено офіційне Представництво УВК діаспори в Україні, яке є єдиним легітимним представництвом УВК в Україні. Уповноваженим Представником УВК в Україні призначено генерал-хорунжого УВК Анатолія Гриву.


27 січня 2010 р. наказом Кошового отамана УВК генерал-осавула УВК Йосипа Іваха Д.Байди призначено:
- Уповноваженого Представника УВК в Україні генерал-хорунжого УВК Анатолія Гриву Заступником Кошового отамана УВК – Наказним Кошовим отаманом УВК;
- Заступника Уповноваженого Представника УВК в Україні генерал-хорунжого УВК Віталія Манзуренко Генеральним Писарем УВК;
- Кошового отамана Коша УВК в Україні ім. Северина Наливайка генерал-хорунжого УВК Володимира Мусія Отаманом Паланки УВК в Україні.

Дуже важливою подією 2010 року стало офіційне визнання козаків Українського Вільного Козацтва учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті. Це було здійснено Указом Президента України Віктора Ющенка від 28 січня 2010 р. № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Згідно з цим Указом учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті визнано осіб, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за незалежність України, в тому числі у складі формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західно-Української Народної Республіки, Української Держави (Гетьманату), Української військової організації, Організації народної оборони «Карпатська Січ», Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради та інших військових формувань, партій, організацій та рухів, що ставили за мету здобуття Україною державної незалежності.

25 травня 2010 р. за дорученням Кошового отамана УКВ Йосипа Іваха Д.Байди, зважаючи на потребу активізації діяльності УВК як централізованої структури, кореспонденційним способом відбулося перше установче засідання Ради отаманів УВК. Результатом цього засідання стало створення Ради отаманів УВК, до складу якої увійшли чинні керівники осередків УВК з Австралії, Канади, США та України.


Осередок УВК в Україні в наш час здійснює свою діяльність у двох напрямках: громадсько-політичному та вишкільному. Громадсько-політичний напрям забезпечує Представництво УВК в Україні, яке створює свої відділення в обласних центрах, а вишкільний – Паланка УВК в Україні. Основним завдання діяльності Осередку УВК в Україні є об’єднання зусиль існуючих осередків УВК за кордоном з козацькими організаціями, які діють в Україні на принципах боротьби за Соборну Самостійну Україну. Для виконання цього завдання Представництво УВК в Україні стало співзасновником Ради козацьких отаманів України (РКОУ) – об’єднання козацьких організацій, яке діє як координаційний  орган козацьких організацій України.

Осередок УВК в Україні здійснює заходи з національно-патріотичного виховання української молоді, а саме козаки УВК сприяють впровадженню в навчальні заклади України дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура"), проведенню козацьких вишкільних семінарів і таборів, створенню козацьких навчальних закладів (Центрів) та виданню навчально-методичної літератури з питань національно-патріотичного виховання української молоді.2010 рік для козацьких організацій, які входять до складу Ради козацьких отаманів України, став дуже продуктивним. Рада козацьких отаманів України, яка на цей час об’єднує 3 міжнародні (всеукраїнські) козацькі організації з їхніми осередками по всій Україні, місцеві козацькі організації з: Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Сумської, Хмельницької областей та м. Києва, а також осередки Українського Вільного Козацтва в Україні, розробила і затвердила власний план основних козацьких заходів на 2010 рік згідно якого козаки і проводили свою роботу.

18 квітня 2010 року у гетьманській столиці Богдана Хмельницького місті Чигирині відбулися урочистості на честь 93-ї річниці Українського козацтва.У заходах брали участь члени Ради Українського козацтва при Президентові України: почесний гетьман Українського козацтва Володимир Мулява та Верховний отаман МГО «Реєстрове Українське Народне Козацтво» Володимир Сумовський, козацькі делегації зі столиці України – міста Києва, Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Рівненської, Харківської, Полтавської та Запорізької областей, а також представники козацької організації української діаспори «Українське Вільне Козацтво».
Учасники урочистих козацьких заходів вшанували пам'ять українських героїв – отаманів Холодного Яру, які протягом багатьох століть зі зброєю в руках відстоювали незалежність України та боролися за волю українського козацького народу в загонах гайдамаків отаманів: Верлана, Матвія Гриви, Івана Жили, Гната Голого, Семена Неживого, Максима Залізняка, Івана Гонти; отаманів Холодноярівської республіки: братів Чучупаків – Василя, Олекси та Петра, Чорного Ворона, Юрія Горліса-Горського, Івана Деркача, Костя Блакитного та багато інших. У роки Другої світової війни в Холодному Яру діяло дев’ять партизанських загонів і дивізія УПА «Холодний Яр». Під час урочистостей козаки відкрили пам’ятну плиту Гетьману Самостійної Соборної України Івану Васильовичу Полтавцю-Остряниці.
Козаки відзначили події, які відбулися в Чигирині 93 роки тому, у жовтні 1917 року. В той час у Чигирині відбувся козацький з’їзд, на якому були присутні  тисяча делегатів, що представляли 60 тис. організованих членів Вільного козацтва Київщини, Чернігівщини, Катеринославщини, Херсонщини та Кубані. Безпосереднім організатором цього з’їзду був саме Іван Полтавець-Остряниця.
Під час цьогорічних козацьких урочистостей дуже важливою подією стало винесення прапора Українського Вільного Козацтва діаспори, який у 1992 році Кошовим отаманом УВК Йосипом Івахом Д.Байдою із Канади був переданий в Україну Гетьману Українського козацтва Володимиру Муляві. Цей прапор зберігся виключно завдяки особистим зусиллям члена Ради козацьких отаманів України Верховного отамана МГО «Білоцерківська Січ» Андрія Дрофи. І дуже символічним стало прибуття цього прапора в Чигирин саме з Білої Церкви, яка 93 роки тому була визначена центром Вільного козацтва.

У квітні-травня 2010 року уже другий рік підряд зусиллями козацьких організацій спільно з Міністерством освіти і науки України та МБУ «Центр Національного Відродження» проводилися районні та обласні фінальні етапи дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура").  У 2010 році загальна чисельність учасників гри збільшилася до 30 тис. молодих українців. Заходи відбувалися в багатьох школах при підтримці громадськості. Всеукраїнський етап відбувся з 16 по 25 липня на базі Центрального табору туристського активу учнів Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (с. Осій,  Іршавський район, Закарпатська область). Всеукраїнський етап гри відбувся у формі Всеукраїнського оздоровчого злету учасників дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва – «ДЖУРА-2010», у якому взяли участь 230 учасників з усієї України, що стали переможцями обласних фінальних етапів гри.Проведення у 2008-2010 роках заходів, передбачених програмою гри "Сокіл" ("Джура"), дало позитивний резонанс як у молодіжному середовищі так і серед козацьких організацій, а також на рівні центральних і місцевих органів державної влади. До реалізації програми активно долучилися козацькі та інші патріотичні організації з усіх областей України.

4-6 червня 2010 р. у с. Пляшева Рівненської області відбулися щорічні заходи по вшануванню пам’яті загиблих воїнів у Берестецькій битві з нагоди її 359-ї річниці. Козацький показовий табір відвідала незліченна кількість гостей. Не зважаючи на зливу, яка трохи зіпсувала настрій і сплутала плани організаторам козацького таборування, вони змогли забезпечити проживання у козацькому таборі близько 1 тис. козакам, провели навчально-виховні заходи з молодими козаками і старшокласниками – учасниками Козацького дитячого оздоровчого історико-пізнавального козацького таборування, якими були діти з різних областей України, що бажали поряд з оздоровленням пізнати історію козацтва. зокрема подій під Берестечком, та основи козацького Звичаю.
Юнаки та дівчата ознайомилися з ходом битви під Берестечком, що наявно  представлено у місцевому музеї. Вони також відвідали місце бою 300 козаків,  висадили там кущі калини, вшанували пам'ять останнього оборонця сотника Нечитайла, який загинув у «козаковій ямі», спробували себе у володінні козацькою зброєю, ознайомилися з козацькою фортецею і козацькими гарматами.
У неділю козаки спільно з представниками влади, духовенства, громадських і політичних організацій урочисто поклали вінки до пам’ятника загиблим козакам, поклонилися їм за їхній подвиг, салютували шаблями та гарматами.

22-25 червня 2010 р. Наказний Кошовий отаман УВК генерал-хорунжий УВК Анатолій Грива (доповідь на тему: «Про катастрофічний стан з забезпечення прав української етнічної нації в Україні») і Генеральний Писар УВК генерал-хорунжий УВК Віталій Манзуренко (доповідь на тему: «Почесний отаман Українського Вільного Козацтва в діаспорі Йосип Івах та його роль у збереженні традицій козацтва») взяли участь у роботі III Міжнародного Конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє», який відбувся у м. Львові. Організаторами Конґресу виступили Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та Світовий Конґрес Українців (СКУ). У роботі Конгресу взяли участь понад 400 учасників із 28 країн світу, із усіх областей України та АР Крим. Як результат офіційної участі представників УВК у роботі Міжнародного Конгресу стало прийняття Конгресом таких пропозицій:
на наступному Конгресі у 2012 році відкрити Секцію Українського Козацтва;
створити у складі виконавчого органу Світового Конгресу Українців Комітет (секцію) з питань розвитку Українського Козацтва (для регулювання питань розвитку козацьких структур у діаспорі);
започаткувати Світовим Конгресом Українців спеціальні програми сприяння розвитку Українського Козацтва в Україні та в діаспорі.

16 вересня 2010 року в м. Дубно Рівненської області та на території Тараканівського форту відбулися урочисті заходи по вшануванню польських жовнірів – оборонців форту із 43-го полку Війська Польського, які під командуванням майора Віктора Матчинського у липні 1920 року героїчно боролися і загинули у боях проти Червоної армії радянської Росії.
Українську сторону представляли делегації від:
- Світової громадської військово-патріотичної організації українських козаків «Українське Вільне Козацтво» та Рівненської обласної громадської організації «Українське Вільне Козацтво ім. Северина Наливайка» на чолі з отаманом Паланки УВК в Україні Володимиром Мусієм;
- Всеукраїнської  громадської організації "Велике Козацьке Коло” на чолі з Верховним отаманом Володимиром Присяжнюком;
- Громадської організації «Козацьке стрілецьке братство» на чолі з отаманом Віктором Федосюком.
Польську сторону представляли Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку п.Томаш Янік, віце-консул Республіки Польща в Луцьку п.Кшиштоф Василевськи та делегація від Стрілецького куркового братства м. Тухолі на чолі з  п.Маріушем Вегнером.
Учасники заходів взяли участь у літургії, що була проведена українською і польською мовами у фарному костелі Яна Непомуки (м. Дубно) єпископом-ординарієм паном Маркіяном Трофим’яком, який, зокрема, проголосив: «Нас з вами зібрала сюди молитва за тих, чиє життя забрали не хвороби і нещастя, а людська несправедливість. Це тому, що хтось хотів забрати чужі землі, чужі здобутки, накинути своє ярмо – того в історії маємо аж надто багато. Історія людства – то є історія воєн через несправедливі зазіхання.
Тому і молимося разом – церква католицька і церква православна. Ми разом ідемо до вічного життя, щоб ми, навчені історією, не допускали таких страшних наслідків, а були спрямовані на правдиві, істинні вчинки».
Українцями та поляками було спільно встановлено пам’ятного хреста на братській могилі польських стрільців-буйонівців у Тараканівському форту. Необхідні пошукові та відновлювальні роботи братської могили були здійснені власними зусиллями українських козаків Рівненської обласної громадської організації «Українське Вільне Козацтво ім. Северина Наливайка».
З промовами під час відкриття пам’ятного хреста виступили Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку п.Томаш Янік, голова делегації Стрілецького куркового братства м. Тухолі п.Маріуш Вегнер, отаман Паланки УВК в Україні Володимир Мусій, єпископ-ординарій пан Маркіян Трофим’як, отаман Козацького стрілецького братства Віктор Федосюк.
Під час заходів відбулася презентація нового туристичного маршруту, який розкриває невідомі сторінки історії Дубно та Тараканівського форту, знайомить сучасників із славними ділами українсько-польських військ у боротьбі за нашу державність.
Отаман Володимир Мусій ознайомив учасників заходів з тою величезною роботою, яку проводять сучасні українські козаки по відновленню ще не досліджених і мало вивчених сторінок воєнної історії Волині. Особливу увагу козаки приділяють пошуку поховань воїнів різних держав, які загинули у Тараканівському форту та поблизу нього під час боїв Першої та Другої світових воєн. У цих місцях є поховання українські, австрійські, німецькі, російські та польські. Козакам у цій роботі допомагають місцеві жителі, молодь, громадські організації та меценати. Володимир Мусій запросив усіх присутніх до спільної праці, до спільного відзначення українських і польських державних, національних і релігійних свят.
Отаман Віктор Федосюк закликав пам’ятати, що «полеглі воїни жертовно віддали своє молоде життя за ідеали свободи проти чергової навали орди. Відновлення цієї могили – це одна із наших задач по правдивому висвітленню історії перед майбутнім поколінням. Відновлюючи пам'ять, ми передаємо її нашим нащадкам і доносимо її до майбутніх поколінь».
На завершення урочистого мітингу біля братської могили єпископ-ординарій пан Маркіян Трофим’як закликав пам’ятати тих, хто боронив Європу перед тою жахливою ідеологією. Зокрема, він зазначив: «Європа повинна про це пам’ятати і ми теж, бо то наш святий обов’язок. Ми щасливі і живемо у вільній країні. Навчені історією, пам’ятаймо, що треба бути разом, тільки разом, ніколи не виступати один проти одного. Коли наші народи були разом, то творилися чудесні сторінки історії. Разом українсько-польські війська зупинили навалу ісламу – і не тільки під Хотином. А коли стали один проти одного, то потерпіли усі. Прийшла чужа мітла і все замела. Така правда. Добре, що ми є разом – і так має бути. Згода мурує, а незгода руйнує. Не допустімо того ніколи. Шануймо один другого. Кожен нехай живе згідно своєї совісті, так, як велить йому його серце, його віра, але разом з тим ми повинні підтримувати один одного і разом йти у мудре та гарне майбутнє».

29 вересня 2010 р. в селі Кульчиці, що на Самбірщині Львівської області відбулася Рада УВК у якій взяли участь отамани, козаки та козачки з України та США, а саме:
- Заступник Кошового отамана УВК – Наказний Кошовий отаман УВК генерал-хорунжий УВК Анатолій Грива;
- Генеральний Писар УВК генерал-хорунжий УВК Віталій Манзуренко; \
- Отаман Паланки УВК в Україні генерал-хорунжий УВК Володимир Мусій;
- представник Паланки УВК в США (м. Чикаго) осавул УВК Богдан Кардащук;
- сотник Городоцької сотні сотник УВК Ігор Сапеляк;
- референт Представництва УВК діаспори в Україні адміністративний сотник УВК Ольга Зінченко;
- референт Львівського відділення Представництва УВК діаспори в Україні адміністративний сотник УВК Віра Манзуренко;
- референт Городоцької сотні УВК хорунжий УВК Ірина Сапеляк.

Анатолій Грива, який головував на цій Раді, у своїй доповіді поінформував присутніх про здобутки УВК у 2010 році та окреслив основні проекти, які планується реалізувати у наступному році.
У своєму виступі Отаман Паланки УВК в Україні генерал-хорунжий УВК Володимир Мусій поінформував присутніх про здобутки його вільних козаків, зокрема про пошукові роботи, які вони проводять біля Тараканівського форту (околиці м. Дубна) для пошук і відновлення українських, австрійських, німецьких, польських, російських та ін. військових поховань. Володимир Мусій окремо наголосив на необхідності активізувати роботу щодо підтримки та координації діяльності козацьких організацій в Україні.
Як підсумок Ради було прийнято рішення продовжити у наступному році реалізацію програмам, які вже частково виконані, а також розпочати роботи по:
- встановленню у м. Кременці пам’ятника Почесному Кошовому отаману УВК генерал-полковнику Армії УНР Павлу Шандруку – колишньому: командиру бригади 3-ої Залізної дивізії Запорізького корпусу (1920 р.), начальнику штабу Міністерства Військових Справ при уряді УНР (1927 р.), командиру 28-у бригаду Польської армії (1939 р.), командувачу Української Національної Армії (1945 р.);
- встановленню пам’ятного знаку у м. Замостя (Польща) генерал-хорунжому Армії УНР Марку Безручку – колишньому: командиру 6 стрілецької дивізії Січових Стрільців і командувачу Середньою групою військ Армії УНР (1920 р.), керівнику героїчної оборони м. Замостя проти більшовицьких військ;
- створенню в м. Києві та в інших регіонах України Козацьких шкіл (навчальних центрів), які будуть здійснювати підготовку виховників із числа вчителів навчальних закладів, а також із числа шкільної молоді за програмою національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
- організації урочистих заходів по вшануванню українських героїв, що полягли у Городоцькій битві з нагоди її 355-річниці  та ін.

14 жовтня 2010 року представники осередку УВК в Україні взяли участь у місті Городку Львівської області в урочистих заходах з нагоди відзначення 355-ї річниці переможної Городоцької битви військ Б.Хмельницького та 68-ї річниці створення Української Повстанської Армії. Заходи відбулися як у м. Городок так і в с. Дроздовичі на «Полі Козацької слави», де було освячено символічний камінь з меморіальною таблицею, на якій – напис: «На цих полях відбулася переможна битва військ Богдана Хмельницького над польськими військами 29-30 вересня 1655 року. Слава героям!».
У святковому заході взяли участь представники від Світової громадської військово-патріотичної організації українських козаків «Українське Вільне Козацтво», Прикарпатської Січі Українського Козацтва, Українського Реєстрового Козацтва, Міжнародної Федерації Бойового Гопака, Міжнародної Академії Козацтва та Міжнародної Асоціації «КОЗАЦТВО».
Поштовхом до проведення цього заходу у такому форматі стала ініціатива Світової громадської військово-патріотичної організації українських козаків «Українське Вільне Козацтво». Представники УВК запропонували керівництву Городоцької районної державної адміністрації свою допомогу в організації та проведенні урочистостей у 2010 році, а також у створенні музейного комплексу. Так, ще у листопаді 2009 року відбулась зустріч козацької делегації з  представниками Городоцькою місцевої державної влади. На цій зустрічі обговорювалася необхідність налагодження співпраці козаків з місцевою державною владою з питань належного відзначення знаменитої перемоги під Городком козацького війська над армією Речі Посполитої у 1655 р. Було обговорено плани по створенню меморіального комплексу «Перемога під Городком».
Але реальне практичне наповнення раніше намічених планів було досягнуто при новопризначеному голові Городоцької районної державної адміністрації Юрію Візняку який, вислухавши 30 серпня цього конкретні пропозиції від Анатолія Гриви, Ігоря Сапеляка та Андрія Хоми, дав відповідні доручення  щодо негайного створення організаційного комітету з підготовки до святкування 355-річчя Городоцької битви військ Богдана Хмельницького та 68-річчя створення УПА, до складу якого увійшли представники адміністрації та громадськості.Головними ініціаторами створення на Городоччині величного музейного комплексу приуроченого до славної перемоги українських козацьких військ Богдана Хмельницького у боротьбі за самостійну Україну є керівник Городоцького місцевого осередку УВК сотник УВК Ігор Сапеляк та депутат Городоцької міської Ради Андрій Хома. Ігор Сапеляк та Андрій Хома є членами Регіонального Фонду розвитку «Городоччини», члени оргкомітету Львівської обласної ради із святкування у 2010 році року Юрія Кульчицького з нагоди його 370-річчя, члени оргкомітету Самбірської районної ради з проведення фестивалю «Кульчиці-Фест».
У цьому році завдяки зусиллям Ігоря Сапеляка активно здійснюється зйомка художньо-документального фільму «Два дні, що змінили світ» на честь 370-річниці від дня народження українського козака Юрія Кульчицького – героя Віденської битви, виготовлено та встановлено пам’ятник і барельєф Юрію Кульчицькому у його рідному селі Кульчиці (Самбірський район Львівської обл.), розпочата робота по створенню регіонального козацького молодіжного вишкільного центру.
Зважаючи на визначні заслуги та за багаторічну благодійну діяльність по відновленню культурної спадщини Українського козацтва, популяризацію славної пам’яті запорозького козака Юрія Кульчицького, виховання молодого покоління українців за козацькими традиціями та за багаторічну діяльність на благо Української Держави рішенням Старшинської Орденської Нагородної Ради Ордену Мазепи УВК в Україні та діаспорі Ігоря Сапеляка нагороджено Орденом Івана Мазепи 2-го класу. За дорученням Почесного Кошового отамана УВК генерал-осавула УВК Йосипа Іваха Д.Байди (м. Торонто, Канада) наказним Кошовим отаманом УВК Анатолієм Гривою та Генеральним Писарем УВК Віталієм Манзуренком було проведено урочистий ритуал нагородження, який відбувся у приміщенні Городоцької районної державної адміністрації саме 14 жовтня у день Свята Покрова Пречистої Богородиці та День Українського козацтва.

21 листопада 2010 р. в Столиці України – місті Києві на Мамаєвій Слободі козацькі організації Ради козацьких отаманів України разом із своїми родинами свято Собору Архистратига Михаїла. Козацькі делегації прибули з різних куточків України, зокрема з Київської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської, Вінницької, Житомирської, Львівської, Волинської областей, з м. Києва та з м. Перемишля (Польща).
Заходи розпочалися Святочною Літургією в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці.  Козацькі делегації привезли у Мамаєву Слободу саджанці дубів, а також землю і воду з місць, які духовно пов’язані зі славними героїчними перемогами українського війська у боях за волю та незалежність України в різні історичні періоди.  Святочну Божественну Літургію в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці  провів єпископ Васильківський Євстратій, який привітав Українське Козацтво зі Святом Архистратига Михаїла та посвятив привезені саджанці дубів. Учасники заходів підсипали привезеною землею Мамаїв курган і висадили «Родовий козацький гай».
Зібравшись на Козацьку раду на майдані біля Військової канцелярії, козаки відсвяткували річницю від дня створення Ради козацьких отаманів України (РКОУ). Установча рада по створенню цього козацького об’єднання відбулася в серпні 2009 року саме на території Мамаєвої Слободи.По завершенні урочистостей отамани всіх козацьких організацій, які брали участь у заходах, провели козацьке коло. Учасники козацького кола підтримали ідею розробки Козацького Звичаєвого Права, висловилися про необхідність створення у м. Києві Канцелярії Українського Козацтва, створення Ради Старійшин Українського Козацтва (установче засідання намітили на 19 грудня цього року), центрального сайту, а також розробки єдиного для всіх організацій Українського Козацтва Статуту та зразків козацьких одностроїв. Низка присутніх на козацькому колі отаманів зголосилися увійти до складу Ради козацьких отаманів України. Голова РКОУ ознайомив присутніх отаманів з планом основних заходів на 2011 рік та запросив козацькі організації до спільної організації та проведення цих заходів.
Члени козацьких організацій у цей день змогли ознайомитися з територією «Мамаєвої Слободи» та поспілкуватися з козаками з різних куточків нашої країни. Козаки показали своє бойове мистецтво з Бойового гопака, Спасу, рукопашного бою, приготували козацький куліш і пригощали ним усіх бажаючих. «Мамаєва Слобода», мовою офіційних документів, – це куточок української природи, архітектури та побуту, який в наш час створений у столиці України за сім кілометрів від Хрещатика навколо історичного урочища, в якому бере початок річка Либідь. У середині XVII століття французький інженер-картограф Гійом ле-Васер де-Боплан так сказав про нашу країну: "Україна – терра козакорум", тобто "Україна – земля козаків". І такою вона залишається до сьогодні.

На завершення 2010 року Осередок УВК в Україні розпочав підготовку до проведення у лютому 2011 року Великої Козацької Ради УВК в США.