Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 11:24
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Мапа гостей

Календар

«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Важливо

Адреса нашого сайту змінилась, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Наша кнопка

Випадкове фото

Останні статті

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » 2009 » Грудень » 11 » Козацтво, науковці, військові і державні представники сіли за стіл переговорів
13:01
Козацтво, науковці, військові і державні представники сіли за стіл переговорів

10 грудня 2009 року у м. Києві відбувся круглий стіл на тему: «Мілітарність сучасного українського козацтва: уявні і реальні загрози суспільству».

Організаторами круглого столу стали: Рада Українського козацтва при Президентові України та МБУ «Центр Національного Відродження». Цей круглий стіл був продовженням низки подібних заходів, які проводяться зазначеними організаторами спільно з Міністерством освіти і науки України за активної участі низки міністерств та відомств у рамках виконання Указів Президента України
від 04.05.07 № 378 «Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва»
та спільного наказу 4-х міністерств: у справах сім’ї, молоді та спорту, оборони, культури і туризму, освіти і науки від 27.10.09 № 3754/981/538/49 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді».

Базою навчально-виховної програми при цьому є дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра Українського козацтва "Сокіл" ("Джура"), що здійснюється згідно з наказами Міністерства освіти і науки України
від 25.12.03 № 855 і від 05.11.09 № 1011. 2009 рік став переломним на шляху впровадження зазначених заходів у навчальні заклади. Заходи такого масштабу
в Україні були проведені вперше і стали можливими виключно завдяки спільній роботі державних установ, козацьких і громадських організацій національно-патріотичного спрямування.

Президент України високо оцінив позитивний потенціал зазначених акцій і рекомендував керівникам місцевих органів влади вжити необхідних заходів щодо впровадження гри "Сокіл" ("Джура") у всі навчальні заклади.

Організаційним і координуючим центром впровадження гри "Сокіл" ("Джура") на всеукраїнському рівні є Головний штаб гри. На регіональному рівні згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 05.11.09 № 1011
та Дорученням Секретаріату Президента України від 30.07.09 № 03-02/64 створюються і діють обласні (республіканський – в АР Крим, міські – у містах Києві та Севастополі) та районні штаби гри.

Виходячи з того, що гра «Джура» є формою виховної роботи на козацьких традиціях, реальною потребою виховних установ є визначитись із сучасним козацьким виховним ідеалом, тобто  образом козака, який мав би стати прикладом для наслідування молоддю. На жаль зараз в суспільстві побутує далеко не привабливий образ сучасного українського козацтва.

 

Тому метою цього круглого столу було сприяння позитивному сприйняттю суспільством процесів відродження Українського козацтва.

 Завданнями заходу стали: оцінка стану розвитку сучасного Українського козацтва, розгляд можливих варіантів участі козацтва у процесі реформування Збройних Сил України, аналіз доцільності прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо носіння форменого одягу, використання знаків розрізнення та символіки».

Для обговорення було взято такі теми: «Чиє козацтво, чиї козаки?», «Реформування Збройних Сил України і місце в ньому сучасного Українського козацтва», «Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо носіння форменого одягу, використання знаків розрізнення та символіки». Захист суспільства чи репресії проти козацтва».

 

У роботі круглого столу взяли участь представники державних установ, науково-освітніх закладів, козацьких і громадських організацій,
зокрема представники: Міністерства освіти і науки, Міністерства оборони, Внутрішніх військ і Служби безпеки України, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, МГО «Реєстрове Українське Народне Козацтво», МГО "Міжнародна федерація Бойового Гопака”, ВГО «Звичаєва Громада Українських Козаків», ГО «Центр стратегічних досліджень» та Клубу туристів «Робінзон» Центру молодіжної політики Дніпропетровського району
м. Києва.  

 

Такий широкий спектр учасників засвідчив актуальність і зацікавленість суспільства у питаннях активізації діяльності козацьких організацій як у процесах національно-патріотичного виховання громадян України, так і у питаннях зміцнення обороноздатності держави. При цьому козацтво принципово трактувалося учасниками круглого столу не як справа окремих груп громадян, які називають себе козаками, а в контексті загальноукраїнської ідеї, здатної консолідувати українське суспільство та підготувати свідомих молодих громадян – патріотів до активного громадсько-політичного життя.  

Учасники круглого столу наголосили на тому, що козацтво має позбутися існуючого негативу. Першим і головним кроком має стати заборона і припинення діяльності державними чинниками проросійських козацьких організацій. Козацтво має бути українським за суттю і духом, єдиним, державницьким, чітко структурованим. Необхідно розробити та впровадити козацький однострій, відмінний від військової форми формувань Збройних Сил України чи інших державних силових структур. В козацькому однострою мають бути застосовані усучаснені, зовнішньо привабливі  елементи історичного козацького одягу.

Учасники обговорення зійшлися на спільній думці, що ідеальний образ сучасного українського козака: це лицар-воїн,  патріот-захисник України.

Ними також було зроблено висновки та внесені пропозиції:

1. Існуючі в Україні недоліки у справах оборони, захисту національних інтересів, національно-патріотичного виховання, дієздатності Збройних Сил, зміцнення престижу служби у Збройних Силах, забезпечення Української армії патріотичною літературою і періодичними виданнями є наслідком неефективної роботи державних органів та слабкої діяльності у цьому напрямку громадських організацій.

2. Прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо носіння форменого одягу, використання знаків розрізнення та символіки» суттєво не вплине на розвиток Українського козацтва, а може бути використане козацтвом для очищення від існуючих проблем і переходу його в нову якість.

3. Українська армія потребує практичної підтримки та опіки з боку громадських організацій і готова до реальної співпраці з ними з метою забезпечити високий патріотичний, моральний та бойовий дух сучасного українського воїна.

4. Громадські організації повинні активно сприяти вирішенню проблем забезпечення військових частин Збройних Сил та інших державних силових структур патріотичною літературою і періодичними виданнями.

5. Громадські організації мають здійснювати постійні рекламні акції, спрямовані на зміцнення престижу служби у Збройних Силах України.  

6. Жодна з існуючих козацьких організацій не має монопольного права на  козацьку ідею, а Держава та суспільство не мають бути осторонь питань розвитку Українського козацтва.

7. Існуючі в Україні проросійські козацькі та інші екстремістські організації мають бути заборонені. Українське козацтво має бути єдине, структуроване і працювати на одну спільну державницьку ідею – Українська Самостійна Соборна Держава.

8. Для формування єдиної державної політики у сфері національно-патріотичного виховання повинен бути створений державний централізований орган з питань національно-патріотичного виховання громадян України, який буде унапрямлювати роботу з національно-патріотичного виховання на найвищому державному рівні та сприяти процесам видання відповідної навчально-методичної літератури, підготовки педагогічно-виховних кадрів, здійснювати координацію роботи між державними органами та громадськими організаціями. Ним також має здійснюватись постійний моніторинг та контроль за виконанням прийнятих рішень  у сфері національно-патріотичного виховання українському суспільстві та державних установах України.  Секретаріат Ради Українського козацтва при Президентові України

Анатолій ГРИВА
Категорія: Політика | Переглядів: 959 | Додав: Соломія | Теги: міністерство, Анатолій Грива, козацтво, круглий стіл | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar