Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 11:32
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Мапа гостей

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Важливо

Адреса нашого сайту змінилась, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Наша кнопка

Випадкове фото

Останні статті

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » 2011 » Березень » 5 » Велика Козацька Рада УВК в США
22:57
Велика Козацька Рада УВК в США
5 березня 2011 р., у м. Баффало (штат Нью-Йорк, США), в Українському культурному  центрі "Дніпро" відбулась Велика Козацька Рада Українсько-Американського козацького Братства "Кіш Українського Вільного Козацтва в США".
Учасники: - представники від організацій УВК з Клівленду, Чікаго, Рочестера, Нью-Джерзі, Канади та України; - представники громадських патріотичних організацій.

Велику Козацьку Раду очолив отаман УВК США Дармограй Юрій (м. Баффало) - добре відомий в США громадський діяч і бізнесмен.

Рада обговорила:
1. Стан і перспективи розвитку козацьких організацій УВК.
2. Питання про офіційну реєстрацію Українсько-Американського козацького  братства «Кіш Українського Вільного Козацтва в США».
3. Про створення Станиць Коша УВК в США. Призначення Станичних отаманів.
4. Основні напрямки діяльності УВК в США і в Україні.

Інформаційна довідка про Українське Вільне Козацтво в США

5 березня 2011 р. в м. Баффало (штат Нью-Йорк, США) відбудеться  Велика Козацька Рада Українського Вільного Козацтва США за участю  делегатів від козацьких станиць УВК з міст  Клівленду, Чікаго, Рочестера та Нью-Джерзі, також представників від організацій УВК з Канади і України.
В наш час організації УВК найбільш активно діють в Австралії, Америці, Канаді та в Україні. З 1991 року УВК активно співпрацює з козацькими організаціями, які створені та діють на теренах України. 14 жовтня 2006 р. наказом Кошового отамана УВК генерал-осавула УВК Йосипа Іваха Д.Байди було створено офіційне Представництво УВК діаспори в Україні, яке є єдиним легітимним представництвом УВК в Україні. Уповноваженим представником УВК в Україні призначено Анатолія Гриву, генерал-хорунжого УВК.

Організація українських козаків «Українське Вільне Козацтво» була створена у 1917 р. в Україні. У 1920 році в Берліні (Німеччина) була створена закордонна частина УВК, яка діє до цього часу. Ініціатор створення і перший отаман – Іван Полтавець-Остряниця. Після Другої світової війни УВК продовжувало свою діяльність головно в Німеччині та Австрії – в таборах переміщених осіб.

В Америці УВК розпочало свою діяльність з 1960 року. Тоді Військовий отаман УВК Іван Цапко передислокував свою Генеральну управу з Європи до м. Чікаго.

У цьому році УВК США відзначає 40-річчя від дня створення своєї першої Станиці. Перша станиця УВК ім. Генерала Івана Омеляновича-Павленка виникла 21 листопада 1961 року в м. Чікаго. Ця подія дала початок розширенню мережі осередків УВК в США, Австралії, Канаді та Бразилії. Станом на 1973 рік в США вже діяло 15 станиць УВК, а в цілому в різних країнах діяло 52 станиці УВК. 

Генеральна управа УВК діяла на території США 16 років до 1976 року, коли вона була перенесена до м. Торонто, Канада. За ці роки в США діяли Військові отамани УВК Іван Цапко (1960-1967), Віктор Дяченко (1967-1971) та Антін Кущинський (1971-1976).   

1 квітня 1966 року при Генеральній управі УВК була створена збірна Станиця ім. Князя Дмитра Байди-Вишневецького.

3 грудня 1967 року в Нью-Джерси створена станиця ім. «22 січня».

13 жовтня 1968 року в Ютиці (стейт Нью-Йорк) створена станиця ім. Генерала Мирона Тарнавського.

15 грудня 1968 року в Чікаго створена збірна станиця при Обласному Отаману та ЗСА-Захід ім. Великого Князя Володимира Святого.

28 вересня 1969 року в Нью-Йорку створена станиця ім. Військового отамана УВК Івана Цапка.

21 листопада 1970 року в Кліфтон (Нью-Джерси) створена станиця ім. Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.

20 грудня 1970 року в Дервері (Колорадо) створена станиця ім. Командарма Першого Лицаря Залізного Хреста Генерала михайла Омеляновича-Павленка.

10 липня 1971 року в Нью-Йорку створена збірна станиця при Обласному Отаману та ЗСА-Захід ім. Полковника Михайла Кричевського.

6 червня 1971 року в Чікаго створена станиця ім. Гетьмана Павла Скоропадського Першого Військового отамана УВК.

24 жовтня 1971 року у Феніксі (Арізона) створена станиця ім. Головного Отамана Симона Петлюри.

18 лютого 1973 року в Чікаго створена перша Юнацька станиця ім. о. Агапія Гончаренка.

27 січня 1973 року в Лос-Анжелесі (Каліфорнія) створена станиця ім. Полковника Петра Болбачана Кошового Новітнього Війська Запорозького.

1 квітня 1973 року в Чікаго створена станиця ім. Лицарів Базару.

6 червня 1973 року в Сіетлі (Стейт Вашингтон) створена станиця ім. Кошового Січі Запорозької Костя Гордієнка.

УВК США вело листування з Президентами США висловлюючи їм свою підтримку у рішеннях, які вони приймали у критичні моменти внутрішньої та міжнародної дипломатії. У зверненні УВК до Президента США Річарда Ніксона була висловлена підтримка його твердої позиції в питаннях припинення війни в Південній Азії. На цю телеграму Провід УВК одержав від Президента подяку з побажаннями для УВК.

Указом Президента України Віктора Ющенка від 28 січня 2010 р. № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» козаки Українського Вільного Козацтва визнані учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті. Згідно з цим Указом учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті визнано осіб, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за незалежність України, в тому числі у складі формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західно-Української Народної Республіки, Української Держави (Гетьманату), Української військової організації, Організації народної оборони «Карпатська Січ», Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради та інших військових формувань, партій, організацій та рухів, що ставили за мету здобуття Україною державної незалежності.

Президент України Віктор Ющенко у своєму вітальному листі у 2007 році до козаків Українського Вільного Козацтва США та Канади з нагоди 90-ї річниці створення УВК відзначив, що «козацькі об’єднання у важких кровопролитних боях гідно відстоювали свободу своєї національної держави, не припинивши боротьбу навіть тоді, коли доля закинула їх далеко від рідної землі».

В наш час УВК США очолює отаман Юрій Дармограй, полковник УВК.

УВК США здійснює підготовку до офіційної реєстрації згідно чинного законодавства США для збереження і примноження вікових традицій українського козацтва, української мови та культури, виховання молодого покоління в національно-патріотичному дусі, зміцнення українсько-американської дружби.

Канцелярія УВК США
м. Баффало
Категорія: Козацькі заходи | Переглядів: 925 | Додав: Соломія | Теги: УВК, Америка, Баффало, США, Українське Вільне Козацтво, Грива, Дармограй | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar