Вітаю Вас Гість!
Субота, 21.04.2018, 04:55
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Мапа гостей

Важливо

Адреса нашого сайту змінилась, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Наша кнопка

Випадкове фото

Останні статті

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Каталог статей

Головна » Статті » Національна ідея

В Україні намагаються запровадити російський варіант розвитку козацтва
За 20-річну історію сучасної самостійної української держави – УКРАЇНИ (Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р.

№ 1427-XII) виник і отримав значний розвиток Всеукраїнський козацький рух під назвою «Українське козацтво», який до цього часу очолює Гетьман України Віктор Ющенко.   

Представниками цього руху є нащадки козацьких родів, окремі громадяни, які вважають себе козаками, та козацькі громадські організації, які відстоюють національну козацьку ідею, сприяють захисту політичних, економічних, культурних та історичних досягнень Українського народу, беруть участь у забезпеченні духовного розвитку, фізичного здоров’я та високої моральності українського суспільства, використовуючи набутки багатьох поколінь своїх попередників. Всеукраїнський козацький рух об’єднує понад 700 козацьких організацій (юридичних осіб) чисельністю більше 300 тис. осіб. Із них близько 40 організацій – міжнародні та всеукраїнські, більше 255 – обласні, 263 – районні (районні у містах) та 176 – міські. На базі існуючих козацьких організацій сформовано близько 300 козацьких громадських формувань з охорони громадського порядку чисельністю 10 620 осіб, які співпрацюють з підрозділами Міністерства внутрішніх справ України та інших зацікавлених міністерств.

Для забезпечення ефективної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування з козацькими організаціями, їх об'єднаннями у питаннях забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства, відродження та розвитку історичних, патріотичних, господарських, культурних, духовних і моральних традицій Українського козацтва, залучення козацьких організацій до охорони культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи, військово-патріотичного та духовного виховання дітей і молоді Указом Президента України від 4 червня 2005 року № 916/2005 було утворено Раду Українського козацтва при Президентові України.  

З метою забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади і козацьких організацій та їх об'єднань при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях утворені та діють консультативно-дорадчі органи – Ради Українського козацтва.

У період з 1995 по 2010 роки було видано низку Указів Президента України та розпоряджень Кабінету Міністрів України, які визначили мету та напрями діяльності сучасного Українського козацтва, зокрема:

- Указом Президента України від 15.11.2001 № 1092/2001 «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки» було затверджено відповідну програму з метою відродження історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва, сприяння громадській злагоді в суспільстві;

- Указом Президента України від 04.06.2005 № 916/2005 «Про Раду Українського козацтва» з метою створення ефективного механізму взаємодії органів державної влади та козацьких громадських організацій щодо розвитку історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України  було створено Раду Українського козацтва як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Головною метою діяльності Ради є забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства, залучення козацьких громадських організацій до охорони культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи, військово-патріотичного виховання молоді;

- Указом Президента України від 04.05.2007 № 378/2007 «Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва» враховуючи історичну роль козацтва у становленні української державності та з метою взаємодії органів виконавчої влади та козацьких громадських організацій у здійсненні заходів щодо відродження і розвитку історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва було доручено Кабінету Міністрів України забезпечити у тримісячний строк розроблення та затвердження Державної програми розвитку Українського козацтва на 2008 – 2010 роки, а міністерствам та іншим центральним органам виконавчої було доручено залучати в установленому порядку козацькі громадські організації до заходів, що визначалися цим Указом;

- Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 № 1237-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки» було визначено мету зазначеної Програми – організація  взаємодії  органів виконавчої влади,  органів  місцевого  самоврядування,  наукових  установ  та козацьких організацій  у  здійсненні  заходів  щодо  відродження і розвитку  традицій  Українського  козацтва,  створення  умов  у суспільстві для забезпечення його загального розвитку.

На Другій Великій всеукраїнській козацькій раді 17 березня 2008 р. було схвалено проект Закону України "Про засади відновлення та розвитку українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання”, який пройшов широке громадське обговорення в козацьких організаціях по всій Україні. Цей проект був внесений Президентом України Гетьманом України Віктором Ющенком до Верховної Ради України.

Зазначений законопроект був розглянутий у Верховній раді України 4 лютого 2009 р., але був відхилений. "За” проголосували 219 депутатів від "Нашої України”, БЮТу і Блоку Литвина. Партія регіонів і комуністи законопроект бойкотували. Із 264 депутатів, які були присутні у залі Верховної Ради України 42 депутати не голосували.

На розширеному засіданні Ради Українського козацтва при Президентові України, яке відбулося 22 лютого 2010 року в Секретаріаті Президента України під головуванням Президента України В.Ющенка було розглянуто питання щодо організації діяльності  козацьких організацій в умовах коли у подальшому Віктор Ющенко буде продовжувати свою роботу вже не як Президент України, а лише як чинний Гетьман України, було вирішено створити  Національний координаційний комітет козацьких організацій України на чолі з Гетьманом України Віктором Ющенком.


З приходом до влади команди чинного Президента України Віктора Януковича повністю змінилася державна політика стосовно подальшого розвитку українського козацького руху.

Протягом двох років (2010-2011 рр.) робота Ради Українського козацтва при Президентові України була «заморожена» - жодного засідання не відбулося. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 р. № 1627-р було скасовано  Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки, яка була затверджена розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2008 р. № 1237.

В цей час проводиться підготовча організаційна робота щодо створення при Кабінеті Міністрів України Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва. Розроблені проекти відповідних документів (додаються). Головою зазначеної Координаційної ради передбачено затвердити голову Синодального відділу Української Православної Церкви (Московський патріархат) у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді МАСЛЄНШКОВА Олексія Олександровича (єпископа Іосифа).

З 5 травня 2011 р. до цього часу єпископ Іосиф очолює Координаційну раду отаманів Православних козацьких організацій України, що діє при Синодальному відділі УПЦ з питань пастирського окормленія козацтва України і фізично-духовного виховання молоді. Основним принципом формирования Ради є «в него входят казачьи организации, признающие только каноническую Православную Церковь, т.е. УПЦ (Московского патриархата)».

ВИСНОВКИ:

1. Чинна в Україні влада перекреслює всі здобутки Українського козацтва за 20 років існування сучасної самостійної української держави – УКРАЇНИ.

2. Створюється Координаційна рада з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України, яка має визначити нову мету діяльності в Україні козацьких організацій. «Отже, за сприяння держави суспільство матиме можливість чітко сформулювати мету козацького руху, визначити засади діяльності козацьких громадських організацій на шляху підтримки реформ, проголошених Президентом України В.Януковичем».

До цього часу метою діяльності козацьких організацій в Україні було:
- забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства;
- підвищення ролі українських козаків та їх організацій у відновленні традицій українського народу;
- залучення козацьких організацій до охорони громадського порядку, державного кордону, культурної спадщини, військово-патріотичного, спортивного та духовного виховання дітей та молоді.

ЗАГРОЗИ:

1. Нова державна політика в Україні у питаннях подальшого розвитку козацького руху і відродження козацьких традицій спричинить до конфлікту у питаннях виховання дітей і молоді. Уже багато років діють виховні програми, які базуються на традиціях Запорозької Січі, а саме: захист своєї рідної землі, українців і Української Держави. А проросійська орієнтація у питаннях розвитку козацького руху приведе до «заперечення» українського визвольного руху та запровадження в Україні принципів «верности царю и Отечеству» та ін., що створюватиме загрозу існуванню незалежності України.

2. Є загроза, що складу Координаційна рада з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України увійдуть лише представники козацьких організацій, які є прихожанами УПЦ Московського патріархату, що не буде сприяти консолідації українського суспільства в умовах існування в Україні різних церковних конфесій.

3. Діяльність такої Координаційної ради буде мати виключно проросійський і антиукраїнський характер, що буде створювати напружену ситуацію як в самому козацькому русі так і в цілому у суспільстві.

4. Нова державна політика у питаннях подальшого розвитку козацького руху і відродження козацьких традицій позбавить державної підтримки низку програм по вихованню дітей і молоді, які вже успішно реалізуються протягом багатьох років.


ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ


24 листопада 2009 року
– в Україні при УПЦ (Московський патріархат) створено Синодальний відділ з питань пастирського окормленія козацтва України і фізично-духовного виховання молоді.
Голова відділу – Іосиф Епіскоп Запорозький і Мелітопольський.
Завдання відділу:
1.     Розробка та реалізація єдиної концепції духовного окормлєнія козацтва України та спортивних організацій.
2.     Координація співробітництва Української Православної Церкви з козацькими, військово-патріотичними та спортивними організаціями.

25-26 травня 2010 року
– в м. Омську (Росія) відбулося виїзне засідання Ради при Президенті Російської Федерації з питань козацтва. Рішення Ради: 1. Створено профільну комісію Ради при Президенті Російської Федерації з питань козацтва по взаємодії з Руською Православною Церквою.
2. Комісії Ради при Президенті Російської Федерації з розвитку взаємодії системи освіти з козацькими товариствами та Комісії цієї ж Ради по взаємодії з Руською Православною Церквою було доручено розробити спільну програму духовного окормлєнія та впровадження православноорієнтованих предметів і програм в кадетських козацьких корпусах.
3. Рада при Президенті Російської Федерації з питань козацтва рекомендувала священикам активізувати роботу з питань духовного окормлєнія козацьких формувань

до 27 травня 2010 року
– Синодальний відділ з питань пастирського окормлєнія козацтва України і фізично-духовного виховання молоді УПЦ (Московський патріархат) провів збір інформації про існування в Україні козацьких організаціях (їх чисельність, структура, стосунки між організаціями, ставлення до УПЦ).

28 травня 2010 року
– в Запорожье по благословению Предстоятеля УПЦ Блаженнейшего Митрополита Владимира и по инициативе епископа Запорожского и Мелитопольского Иосифа, председателя Синодального отдела УПЦ по делам пастырского окормления казачества и духовно-физического воспитания молодежи, состоялся Первый Международный семинар епархиальных отделов по делам пастырского окормления казачества. Об этом сообщает сайт Запорожской епархии УПЦ. На семинар прибыли архиереи из России и Белоруссии - епископ Павлово-Посадский Кирилл, викарий Московской епархии, председатель Синодального комитета РПЦ по взаимодействию с казачеством и епископ Речицкий Леонид, викарий Гомельской епархии Белорусского экзархата РПЦ. Из семнадцати епархий Украины прибыли представители духовенства, которое несет послушание духовного окормления казачества.
Казацкие духовники сослужили за литургией утром 28 мая в Свято-Покровском соборе Преосвященным епископам Запорожскому и Мелитопольскому Иосифу и Речицкому Леониду.
По завершении литургии на острове Хортица состоялось рабочее заседание семинара под председательством троих Преосвященных Владык. Открыл семинар Преосвященный Иосиф, приветствовавший на Запорожской земле священнослужителей, на которых возложена епархиальными архиереями непростая миссия окормления казаков. Владыка особо отметил важность воцерковления казаков, не все из которых на сегодняшний день, в отличие от казаков былых времен, ощущают неразрывную связь с верой Православной. Цитируя доклад Святейшего Патриарха Кирилла, Владыка Иосиф отметил:
«Перед Церковью стоит очень большая задача — воцерковление наших казаков. Быть православным это не значит фольклорно исполнять традиции, быть православным это не только уметь креститься и снимать шапку в храме. Быть православным — это значит сопрягать, в первую очередь, нравственный Божий закон со своей жизнью. То, чем всегда было сильно казачество, — сила духа, а без сильной веры не может быть сильного духа. Вот почему и существовала такая органическая связь между Церковью и казачеством. И так важно, чтобы эта связь сегодня укреплялась. Казачество — это не только внешние отличительные символы, знаки; казачество — это образ жизни, в частности, формируемый под духовным воздействием православной веры»
В завершении выступления Преосвященный Иосиф пожелал собравшимся, чтобы это первое собрание духовников казачества положило начало новой традиции в жизни современного казачества Украины.
Преосвященный епископ Павлово-Посадский Кирилл в своем выступлении отметил, что на сегодняшний день Церковь имеет возможность специализированной работы с определенными социальными группами, из которых казачество выделяется тем, что открыто позиционирует себя как сообщество Православных людей. В России ситуация с казачеством имеет преимущество государственной поддержки, выражающейся в создании Совета по делам казачества при президенте Российской Федерации, при котором действует Комиссия по взаимодействию с РПЦ. Реестровое казачество, насчитывающее более 700 тысяч казаков – мощная социальная группа, поддерживающая Православную Церковь. Особенностью проведения выборов атаманов реестрового казачества заключается в том, что списки кандидатов утверждаются войсковыми священнослужителями и собрания казаков не считаются легитимными без присутствия священника. Владыка Кирилл также отметил, что разделяет уверенность в том, что казачество может сыграть важную роль в оздоровлении российского населения, являя пример крепких семей и здорового образа жизни. Преосвященный Кирилл процитировал доклад Святейшего Патриарха Кирилла на выездном заседании Совета по делам казачества при президенте РФ в Новочеркасске, тезисы из которого призвал принять в качестве руководства к действию казачьим духовникам:
”Находясь на страже мира и спокойствия народа России, казачество во все времена черпало свою силу в православной вере. Русская Православная Церковь благословляла ратные подвиги своих верных сынов, не щадивших крови и самой жизни на полях сражений. Очень важно, чтобы и в наши дни казачество хранило верность исконным православным традициям. Без хранения веры, без духовной ревности, без твердой опоры на духовные и нравственные ценности невозможно не только возродить казачество, но и само казачество невозможно
Преосвященный епископ Леонид в своем выступлении отметил, что в Белоруссии также ведется работа по взаимодействию с казачеством и его воцерковлению. Казацкие организации несут службу по охране порядка на приходах и не только. Принимают в казаки два раза в год – на Пасху и на Покров – только после собеседования со священником. Главный духовник белорусского казачества протоиерей Игорь Коростелев входит в совет атаманов.
Другие выступающие в своих докладах коснулись исторических аспектов взаимодействия казаков и Церкви, воспитания подрастающего поколения и практических аспектов воцерковления казаков в различных регионах Украины.

1 липня 2010 року
– делегация Международного фонда поддержки казачества (Россия) посетила Киев по приглашению Международной общественной организации «Верное Казачество». Руководители Фонда встретились с главой Синодального отдела по делам пастырского окормления казачества Украины и духовно-физического воспитания молодежи епископом Запорожским и Мелитопольским Иосифом, с представителями Партии Регионов, ответственными за связи с казачьими организациями и с атаманами "Верного казачества”. Встреча состоялась в конференц-зале центрального штаба Партии Регионов на Липском бульваре. В ходе встречи стороны обсудили ситуацию в казачьем движении Украины и опыт государственной службы Российского Казачества.
Справочная информация:
Международный фонд поддержки казачества создан в октябре 2009 года по инициативе Союза войсковых казачьих обществ при содействии Совета при Президенте Российской Федерации по делам казачества. В соответствии с Уставом Фонд имеет свои Представительства в каждом из федеральных округов. Во всех войсковых казачьих обществах назначаются представители Фонда. Основная цель Фонда – экономическая, организационная и интеллектуальная поддержка программ возрождения и развития казачества в Российской Федерации и за ее пределами.

11 серпня 2010 року
– розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 р. № 1627-р скасовано  Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки, яка була затверджена розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2008 р. № 1237

5 травня 2011 року
http://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/8741-sovet-atamanov-pravoslavnyx-kazachix-organizacij-pri-upc-izbral-rukovodstvo-i-uporyadochil-zvaniya-foto.html
– По благословению Предстоятеля УПЦ (МП), митрополита Киевского и Всея Украины Владимира 5 марта 2011 года казачьи атаманы 40 казачьих подразделений из большинства областей Украины - от Черновицкой до Луганской - собрались для учреждения Координационного совета атаманов Православных казачьих организаций Украины при Синодальном отделе УПЦ по делам пастырского окормления казачества, сообщает сайт Русские на Украине.
Собрание состоялось под руководством Главы Синодального отдела епископа Иосифа (Масленникова), бывшего управляющего Запорожской епархией УПЦ, а ныне - епископа Конотопского и Глуховского.
Атаманы встретились с митрополитом Владимиром, после чего провели свой совет, на котором одобрили основной принцип формирования Совета – в него входят казачьи организации, признающие только каноническую Православную Церковь, т.е. УПЦ (Московского Патриархата), и имеющие "реальных казаков, а не исключительно бумажные реестры".
Совет возглавляет епископ Иосиф
. Решения атаманов, обязательные для всех, вступают в силу только после его благословения. Было утверждено Положение и утвержден секретарь Совета – им стал известный киевский монархист, главный атаман Верного Казачества Алексей Селиванов, который является прихожанином Ионинского монастыря в Киеве и борцом за политическое и церковное единство России, Украины и Белоруссии.
В Президиум Совета вошёл верховный атаман Союза казачьих организаций Украины Николай Коваленко, а также атаманы из областей – координаторы процесса создания единого православного казачьего сообщества Украины.
Как сообщала "Религия в Украине", недавно прихожане УПЦ (МП), черносотенцы и казаки устроили в Киеве шествие против "царства антихриста" из США и Европы. Кроме того, летом этого года при поддержке РПЦ казаки проведут в Крыму учения, в которых будет принимать участие детский военизированный отряд «Боевые гномы».

Червень 2011
– За дорученням Глави Адміністрації Президента України Кабінету Міністрів України від 08.06.2011 № 28965/0/1-11 підготовлено проект постанови КМУ «Про утворення Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України».
Зазначену Координаційну раду має очолити голова Синодального    відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді МАСЛЄНШКОВ Олексій Олександрович (єпископ Іосиф). Кабінет Міністрів України своїм дорученням від 15.06.2011
  28965/1/1-11 визначив відповідним Міністерствам «опрацювати порушене питання та у місячний строк подати Кабінетові Міністрів відповідні пропозиції разом з матеріалами до наради».
У зв’язку із підготовкою до створення зазначеної Координаційної ради підготовлено проект Указу Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України», в якому зазначено:
1.  Визнати такими, що втратили чинність:
Указ Президента України від 4 травня 2007 року № 378 "Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва"; Указ Президента України від 4 червня 2005 року № 916 "Про Раду Українського козацтва".

Проект постанови Кабінету Міністрів України
Про утворення Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України

Проект положення
Про утворення Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України

Проект додатку до постанови  Кабінету Міністрів України
Склад Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України

Проект Указу Президента України
Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України


 
Категорія: Національна ідея | Додав: Соломія (06.07.2011)
Переглядів: 3696 | Коментарі: 6 | Теги: Московський патріархат, козацтво, Янукович, Ющенко, розвиток козацтва, Державна політика
Всього коментарів: 6
avatar
1
Якщо на місцях будуть справжні козаки від діда прадіда, а не ряжений генералітет, то ніякої загрози не буде нізвідки, голос крові і генетична память візьмуть своє. А церква на жаль нікого не обєднує, а навпаки хоч і сповідують одне вчення.
avatar
2
Боюсь одного голосу крові замало. А поділ на угодні козацтва і неугодні - це вже ворожнеча, полистайте пресу, подивіться як топчуть наші Славні Козацькі Перемоги "угодні казачи"
avatar
3
На жаль поділ був у всі часи, державі сама сутність козацтва вигідна коли воно приучене, приклад Дону, Кубані, тим паче враховуйте хто біля керма держави. А ті хто брудом обливають нашу історію, то і є як правило зайди без роду племені, в яких статус козака лише на папері.
avatar
4
Маємо ґрунтовний аналіз ситуації. Хіба ще додати кілька ціх до загального образу.
29 квітня 2011 року міжнародний форум «Єдиному козацтву слов’янських народів – Єдиний митний простір» у Києві, організацію якого взяла на себе так звана "Національна Рада Козаків України" під головуванням М.І. Ямненка ("Міжнародна академія козацтва").
4 червня 2011 р. аналогічний захід у Львові.
Тематика заходів, персоналії їх орґанізаторів та учасників свідчать, про єдність процесу.
Отже, бачимо далекосяжну і досить результативну акцію, спрямовану на консолідацію та підпорядкування одному центру українського козацтва. Власне, добра справа. Шкода що не спромігся на це (як і на багато чого іншого) В. Ющенко. Зате спромоглися вороги. Центр, якому намагаються підпорядкувати українське козацтво знаходиться за межами України.
Відбувається, фактично, приватизація українського козацтва антиукраїнською за ідеологією та комерційною за суттю іноземною структурою - московською церквою.
Чи зможе сучасне роз'єднане та розшарпане між гетьманчиками українське козацтво лишитись зі своїм народом, не стати - в котре вже! - на службу його ворогам?
Чи знову "за царя чужого на чужу війну"?

Довідково.
Сучасне Українське козацтво об’єднує понад 700 козацьких організацій (юридичних осіб) чисельністю більше 300 тис осіб.
Із них: більше 40 - міжнародні та всеукраїнські, більше 255 обласні, 263 районні (районні у містах) та 176 міські
ВГО «Українське козацтво»
ВГО «Українське Реєстрове Козацтво»
МГО «Міжнародний Союз Козацтва»
МГО «Козацтво Запорозьке»
МГО «Українське верховне козацтво»
МГО «Реєстрове українське народне козацтво»
ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас»
ВГО «Всеукраїнське козацьке військо»
ВГО «Відродження Запорізького козацтва»
ВГО «Велике Козацьке Коло»
МГО «Собор Козаків «Добриня»
МГО «Союз Козачих Формувань»
МГО Українське козацтво «Вічна Січ»
МГО «Гвардія Українського Козацтва»
МГО «Вірне Козацтво»
МГО «Міжнародний Союз Козацьких Сил»
МГО «Союз Козацьких Сил України і Зарубіжжя»
МГО «Білоцерківська Січ»
Міжнародна Федерація Бойового Гопака
Міжнародна оборонно-патріотична організація «Козацтво України»
Міжнародна козацька спілка «Всевелике Військо Донське»
Міжнародна Асоціація «Козацтво»
Міжнародна козацька спілка «Українське Гетьманське військо»
Міжнародний Союз Козаків «Запорізька Січ»
МБФ «За відродження Донського та Запорізького козацтва»

МГО «Міжнародна Академія Козацтва»
ВГО «Соборне Гетьманське Козацтво»
ВГО «Козацькі війська України»
ВГО «Всеукраїнська Федерація козацького двобою»
ВГО «Козацька територіальна оборона»
ВГО «Козацтво Нової України»
ВГО «Міжнародний союз козаків Тавриди»
МГО «Міжнародний комітет Всеукраїнського козацтва»
ВГО «Козаче братство «Світанок»
ВГО «Всеукраїнське Гетьманське Козацтво імені Івана Богуна»
ВГО «Академія культурної спадщини українського козацтва»
ВГО «Православне козацтво»
Народна Академія Українського Козацтва
Всеукраїнська Спілка об’єднань громадян «Рада козацьких товариств України»
Всеукраїнська дитяча громадська організація «Козаченьки»
Всеукраїнська громадська козацька дитяча організація «Дніпровська Січ»
Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Характерне Козацтво»
Українське дитячо-юнацьке товариство «Січ»
Спілка козацьких організацій України
Спілка козаків України «Військо Запорізьке»
ГО «Всеукраїнське об’єднання вільних козаків»
ГО «Міжнародна Спілка Козацьких Військ України та Зарубіжжя»
ГО Міжнародний Союз Козаків «Козацтво Запорізьке імені Отамана Близнюка»
ГО "Козацьке стрілецьке братство"
Соборне Козацтво України «Січ»
Вільне козацтво «Холодного Яру»
avatar
5
шкода що весь список організацій не вмістився. Його можна надрукувати кусками при бажанні
avatar
6
https://www.dropbox.com/s/2gxxza9qs9w46b9/%D0%A4%D0%A1%D0%9D%D0%9F%D0%92%D0%93%D0%A3_001.wmv
avatar