Вітаю Вас Гість!
Субота, 21.04.2018, 04:45
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Мапа гостей

Важливо

Адреса нашого сайту змінилась, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Наша кнопка

Випадкове фото

Останні статті

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Каталог статей

Головна » Статті » Історія

Звідки береться Січ на Берестечку
Що сьогодні роблять козаки, чого прагнуть і куди ідуть? Говорити і полемізувати можна багацько, але хочу проілюструвати всього один момент роботи. Зазвичай усю підготовку і всю працю яка стоїть за тою чи іншою подією не висвітлюють, бо ж важливим є не дорога на вершину а результат. Я дозволю собі все ж трішки припідняти завісу над тим з чого все починається.

І так звідки ж береться Січ?
Напевне що з бажання донести до людей ту козацьку славу що вже забута на сьогодні, дати можливість хоч трішки доторкнутись до козацтва в живу і не до погонів і гучних слів а до відтвореної своїми скромними силами і вміннями "практичної" історії. Найбільшим ініціаторами відтворення на волинській землі Берестецької Січі є Володимир Перчук і Козацьке Стрілецьке Братство, тому все що ви можете побачити на полі біля монументу з козаками зроблено своїми руками і власним коштом Козацького Стрілецького Братства.

Отож Січ береться з замовлення лісу і дошок у лісників (власним коштом, звичайно). Далі так звані "суботники" - братчики збираються по суботах місяць до Берестечка і лагодять або наново роблять щити з частоколу.


тут Володимир Перчук і Микола Чорнота (молодший)


тут Сергій Климчук

Коли ведеться робота, то на фотографування часу не залишається, але повірте що всі братчики готували частокіл, вежу, кріплення і т.д. Коли щити для частоколу готові і щити для метання сокир, стрільби з луку і метання списів теж, замовляються вантажні машини і все це добро їде у Берестечко в чисте поле на Пляшеву.
Іншими машинами довозиться майно Братства (все приватна власність і належить або змайстроване Володимиром Перчуком і братчиками). На січ у розібраному вигляді їде козацький віз, 9 гармат, 300 літровий казан, а ще бойові сокири, списи, луки, порох і усе інше начиння. Ще іде вантажівка з дровами (бо готувати їсти теж треба на чомусь). Вся ця робота фінансувалась з 2 джерел Козацьким Стрілецьким Братством і одним спонсором, що не хотів світити тут своє ім`я але суттєво допоміг.

На Пляшевій до Братства долучаються хлопці що працюють у Волиньобленерго. Золоті хлопці - у руках все горить! Пару днів і Січ готова.В болоті і під дощем постає на наших очах може не найбільша і не найкраща, але Своя Козацька Січ.

Тепер наводиться порядок і піднімається на сторожову вежу гармата салютівка.На території розбивається відтворений, пробами і помилками доведений до пуття льняний козацький намет.На частоколі появляється статут табору і правила поведінки. Місяцями розплановані сценарії ще раз перечитуються, найважливіший перший день коли у табір запрошуються діти, на справді в основному для них всі ці недоспані ночі і купа роботи.

Діти, до речі, у Берестецький дитячий табір попадають теж не з неба. До підготовки дитячого табору долучаються Облвиконкоми Волинський і Рівенський, а привозять і працюють з дітьми на місці все ті ж козаки. А точніше: Володимир Мусій, Олександр Сокур, Юрій Попович, в організації всіма силами допомагає Володимир Присяжнюк і Волинська Січ Війська Запорозького.

На Берестечку постає не одна Січ, на території бою як мінімум розташовуються 3 табори, я розповіла лише про наш, але поважаю роботу всіх хто плекає і відроджує історію.

Перший день таборування дивитись тут (робота з дітьми).
Другий день таборування дивитись тут. 
Категорія: Історія | Додав: Соломія (10.06.2010) | Автор: Соломія Іськів
Переглядів: 1086 | Теги: козак, Козацьке Стрілецьке Братство, Січ, козаки, Берестечко, козацькі заходи
Всього коментарів: 0
avatar